سوالات متداول

مقاله ها

1396/02/05
4072
0
سوالات متداول

1- مواد اولیه مورد نیاز برای تولید سنگ مصنوعی چیست ؟؟؟

ضایعات سنگ های طبیعی پودر سنگ شن و ماسه سیمان رزین پیگمنت های رنگی مواد جلا دهنده الیاف پروپلین2- رنگ سنگ های مصنوعی به چه شکلی درون سنگ ها نفوذ کرده اند ؟

با استفاده از پیگمنت های رنگی که منشا آلی و یا معدنی دارند که در موقع میکس شدن مواد این پودرهای رنگی داخل میکسر ریخته میشوند و کل ملات رنگی میشوند به خاطر همین رنگ مورد نظر در رو و پشت و عمق سنگ نفوذ کرده و سنگی یکپارچه رنگی همچون سنگ طبیعی خواهیم داشت3- آیا سنگ های سمنت پلاست قابلیت سوراخ کاری و برش کاری دارند ؟

سوراخ کاری با مته الماس و برش کاری با فرز سنگ خیلی راحت تر و آسان تر از سنگ های طبیعی انجام پذیر است4- سنگ های مصنوعی ( سمنت پلاست ) به چه صورت بر روی دیوار و یا کف زمین قابل نصب و اجرا هستند ؟

نصب سنگ های مصنوعی کاملا مشابه سنگ های طبیعی میباشد یعنی با همان روش دوغاب ریزی و یا چسب کاشی به سطح مورد نظر می چسبند5- آیا در مناطق سرد سیری و یخبندان و یا در مناطق گرم و شرجی سواحل ایران میتوان از این نوع سنگ ها استفاده کرد ؟

به دلیل به کار بردن نوعی رزین در تولید سنگ های مصنوعی و بالا رفتن خواص فیزیکی و شیمیایی این نوع از سنگ ها به کارگیری و استفاده کردن این محصول در هر نوع آب و هوایی از

جمله گرم و شرجی گرم و خشک سرد سیری و بارانی و یا مناطق با رطوبت زیاد مورد تایید نظام مهندسی کشور میباشد از این جهت است که در حال حاضر کلیه شهرداری های مناطق

کشور در حال استفاده از این نوع سنگ ها و سنگفرش ها در معابر و پیاده رو ها و پارک ها میباشند6- چرا بعضی از سنگ های مصنوعی براق و بعضی دیگر مات هستند ؟

به دلیل استفاده کردن نوعی از مواد جلا دهنده مات یا براق بر روی سطح سنگ7- وزن سنگ های سمنت پلاست در مقایسه با سنگ های طبیعی چقدر است ؟

وزن سنگ های طبیعی 2700 کیلوگرم در متر مکعب و وزن سنگ های مصنوعی (سمنت پلاست) 2200 کیلوگرم در متر مکعب در حالت معمولی و 1400 کیلوگرم در متر مکعب در حالت سبک سازی شده8-محدودیت ابعادی در طول و عرض و ضخامت سنگ های مصنوعی چقدر است ؟

سنگ های مصنوعی را حداکثر در عرض 75 و طول 160 و حداکثر ضخامت 15 سانتیمتر میتوان تولید کرد9- به طور کلی مزایای سنگ های سمنت پلاست نسبت به سنگ های طبیعی در چیست ؟

هزینه تولید بسیار پایین تر

تنوع سایز و طرح و رنگ بسیار زیاد

مقامت دمایی + و - بسیار بالا

نصب آسان و و کم هزینه

بازار پسندی بسیار مطلوب

زمان بسیار کمتر در پروسه تولید10 ـ قیمت سنگ های مصنوعی برای تولید کننده چقدر تمام میشود ؟

موزاییک و سنگفرش 7000 تومان با مواد ایرانی و 9000 تومان با مواد خارجی (قیمت تمام شده شامل هزینه های مواد اولیه - کارگر - آب و برق و اصطلاک قالب ) میباشد

سنگ نما و .... 7000 الی 15000 تومان

اشتراک گذاری

نظرات